Artykuł o drzwiach antywłamaniowych

ak najlepiej się prezentowały. Dzisiejszy wybór na rynku jest bardzo duży. Drzwi zewnętrzne mogą być jednoskrzydłowe, albo dwuskrzydłowe, mogą być pełne, albo przeszklone, jednobarwne, albo wzorzyste. Dzięki temu możemy bez proble

Artykuł o drzwiach antywłamaniowych

Drzwi zewnętrzne dopasowane do całości

Drzwi zewnętrzne stanowią jeden z podstawowych elementów, który odwiedzający nas goście widzą jako pierwszy. Dlatego ważne jest, aby jak najlepiej się prezentowały. Dzisiejszy wybór na rynku jest bardzo duży. Drzwi zewnętrzne mogą być jednoskrzydłowe, albo dwuskrzydłowe, mogą być pełne, albo przeszklone, jednobarwne, albo wzorzyste. Dzięki temu możemy bez problemu dopasować je do wyglądu naszego domu, tak, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość. Należy jednak pamiętać, że istotne jest nie tylko to, jak drzwi się prezentują, ale w jaki sposób są wyprodukowane i czy są to solidne drzwi, czyli na przykład czy są to drzwi antywłamaniowe i wygłuszające.


Jak drzwi do domu, to tylko antywłamaniowe

Wśród różnego rodzaju drzwi, których na rynku jest bardzo dużo, na uwagę zasługują drzwi antywłamaniowe, które mogą nam zagwarantować zwiększone bezpieczeństwo na co dzień. Takie drzwi mają wiele zalet. Tą najważniejszą jest oczywiście zagwarantowanie skutecznej ochrony przed różnego rodzaju włamywaczami, którzy chcą wejść na teren naszego domu. Są to drzwi solidne i trwałe, które zazwyczaj także zapewniają wysokiej jakości izolację cieplną i akustyczną. Tym samym, pomimo, że ich zakup zwykle znacznie bardziej obciąża naszą kieszeń, niż zakup standardowych modeli, zainwestowane pieniądze zwracają się w przyszłości. Zważywszy, że tego rodzaju elementu jak drzwi zewnętrzne nie kupuje się często, warto wydać więcej, ale mieć pewność prawdziwej jakości.


Funkcje drzwi energooszczędnych oraz drzwi pasywnych

Źródło Drzwi energooszczędne stosowane są w budynkach publicznych, domach wielo- oraz jednorodzinnych. Zastosowanie drzwi energooszczędnych wpływa pozytywnie na bilans energetyczny budynku. Mogą być używanie w budynkach pasywnych, jak i nakierowanych na mniejsze zużycie energii. W niektórych przypadkach zastosowanie drzwi energooszczędnych powinno być tożsame z przeglądem wentylacji. W niektórych przypadkach zbyt duża szczelność, może wymagać zastosowania dodatkowych nawiewów.

Funkcje drzwi energooszczędnych oraz drzwi pasywnych

Ochrona przed wiatrem, deszczem.
Pionowa izolacja termiczna.
Zabezpieczenie przed włamaniem.
Zmniejszenie emisji ciepła.
Ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.
Zwiększona szczelność (szczególnie istotne dla domów pasywnych z mechaniczną wentylacją oraz rekuperatorami).
Zmniejszenie emisji CO2 w gospodarstwach domowych poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_energooszcz%C4%99dne