Czy klasyczne wnętrze może być oryginalne?

zują, że coraz większa część społeczeństwa decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego, który jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem, aniżeli konwencjonalne mieszkanie w bloku. Przede wszystkim dlatego, że posiad

Czy klasyczne wnętrze może być oryginalne? Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Sposób na przyozdobienie współczesnych domów jednorodzinnych

Statystyki jednoznacznie pokazują, że coraz większa część społeczeństwa decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego, który jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem, aniżeli konwencjonalne mieszkanie w bloku. Przede wszystkim dlatego, że posiadamy więcej przestrzeni mieszkalnej oraz posesję, na której znajdować może się nasz ogród rekreacyjny. Współcześnie, zdecydowana większość ludzi chce się wyróżniać na te innych, co wynika ze specyfiki ludzkiej natury. W takiej sytuacji, warto dołożyć wszelkich starań do tego, aby budowany przez nas dom był wyjątkowy. Sposobem na to jest sztukateria, a więc nietypowe zdobienia elewacji (fasad czy też okien). Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć fachowców w tej dziedzinie.


Sztukateria w klasycznym wnętrzu

We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Ciekawostka - etnodizajn

Etnodizajn ? nurt we wzornictwie, propagujący łączenie elementów rękodzielnictwa i wyrobnictwa ludowego ze współczesnymi trendami. W zależności od wariantu może być cytatem z kultury ludowej umieszczonym w nowym kontekście, wplataniem akcentów folklorystycznych w przedmioty codziennego użytku, tudzież wykorzystaniem ludowych form i zasad produkcji.

Terminu tego używa się do opisania procesu występującego na gruncie polskim. Nie jest spolszczeniem angielskiego słowa, gdyż w słowniku języka angielskiego takie słowo nie istnieje. Przedrostek etno (od gr. ethnos oznaczającego rasę), w wypadku współczesnej Polski, gdzie naród rozumie się jako całość etniczną a nie polityczną, oznacza tożsamość narodową; natomiast dizajn jest celowym spolszczeniem angielskiego design i tworzy uczucie nowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etnodizajn