Jakie schorzenia obejmuje endokrynologia?

konsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć

Jakie schorzenia obejmuje endokrynologia?

Co musisz wiedzieć przed wizytą u endokrynologa?

O zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego świadczyć może wiele objawów, dlatego zanim udamy się do endokrynologa, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o naszych dolegliwościach i historii leczenia, prawdopodobnie zleci też badania pozwalające jednoznacznie określić gdzie dokładnie tkwi problem. W przypadku problemów z tarczycą można wykonać wcześniej badanie USG tego gruczołu, zwłaszcza jeśli w gabinecie endokrynologa nie ma odpowiedniego urządzenia.


Konsultacje psychiatryczne na różnych oddziałach

Opieka psychiatryczna w szpitalach sprawowana jest zarówno nad pacjentami oddziałów psychiatrycznych, jak i nad osobami przebywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszystkich oddziałach szpitalnych prowadzone są zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychiatryczne. Pozwalają one nie tylko na wspieranie osób ogólnie chorych, ale też na diagnozowanie poważnych chorób psychiatrycznych. Osoby cierpiące z tego powodu będą wymagały długotrwałej pomocy psychiatrycznej, podobnie jest z osobami ciężko chorymi fizycznie.


Terapia grupowa osób z depresją

Sama jesienna depresja nie może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jednak u osób posiadających już jakieś problemy ze stabilnością emocjonalną może ona doprowadzić do powstania poważniejszej depresji. Takie osoby będą potrzebowały leczenia psychiatrycznego do tego, żeby mogły wrócić do pełni sił. Często takie leczenie musi zostać wsparte leczeniem farmakologicznym, ponieważ trzeba pamiętać, że depresja bardzo często związana jest z jakimiś zaburzeniami zdrowotnymi, a jednocześnie osoby na nią cierpiące nie zawsze są w stanie w pełni się uspokoić jedynie po rozmowie z psychiatrą. Uczestniczą one także zarówno w terapii indywidualnej, jak i w terapii grupowej. Dzięki temu mogą skonfrontować swoje uczucia z odbiorem ich przez inne osoby.