Klima w działaniu- co i jak

żu klimatyzacji mogą zamknąć się w liczbie z trzema zerami. Największy koszt to oczywiście samo urządzeni chłodzące powietrze. Koszty te wahają się pomiędzy 2, a 6 tysiącami. Moc i wydajność tego sprzętu determinuje większość kosz

Klima w działaniu- co i jak montaż klimatyzacji gdańsk
Wydajność termiczna pomieszczenia ulegnie dużej poprawie po założeniu klimatyzacji. Czy warto wydawać pieniądze w , warto- krótko o tym czemu.

Klimatyzacja w cenie

Koszty montażu klimatyzacji mogą zamknąć się w liczbie z trzema zerami. Największy koszt to oczywiście samo urządzeni chłodzące powietrze. Koszty te wahają się pomiędzy 2, a 6 tysiącami. Moc i wydajność tego sprzętu determinuje większość kosztów, dlatego ważne jest, aby klimatyzację odpowiednio dobrać do naszych potrzeb. Nie warto w tym przypadku kupować sprzętu, który schłodzi dwa razy więcej przestrzeni niż posiadamy.

Po wybraniu całego sprzętu przychodzi moment samego montażu, który potrwa około 2-3 dni. Oczywiście w zależności od złożoności i poziomu skomplikowania samego przyłącza. Jednak klimatyzatory na jedno pomieszczenie udaje się zamontować właśnie w takim czasie.


Dobra klimatyzacja nie jest zła

Klimatyzacja ma swoje zastosowanie również zimą, nawet jeżeli mamy system ogrzewania centralnego. Dobrze dobrana klimatyzacja mogę z powodzeniem służyć jako dodatkowe źródło ciepła przy największych mrozach. Przy temperaturze mocno poniżej zera każde dodatkowe ogrzewanie może znacząco zwiększyć komfort mieszkańców.

Dodatkowo funkcja osuszacza powietrza jest przydatna, gdy mamy w mieszkaniu dużo niechcianej wilgoci, co może się zdarzyć przy intensywnym suszeniu prania w pomieszczeniu lub przy źle działającej wentylacji. Klimatyzator ma więcej funkcji niż tylko chłodzenie powietrza i warto pomyśleć o takim rozwiązaniu przy budowie domu.


Klimatyzacja i czynniki chłodzące

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja