Leczenie zębów u stomatologa

prowadzanego wywiadu dentystycznego. Dobrze przeprowadzany wywiad dentystyczny powinien dać odpowiedź na to, jakie ubytki zębowe występują u pacjenta oraz na to, na jakie schorzenia on choruje. Posiadane przez pacjenta choroby mog

Leczenie zębów u stomatologa protezy Żory

Znaczenie wywiadu dentystycznego dla bezpiecznego przeprowadzania zabiegów dentystycznych

Bezpieczne przeprowadzanie zabiegów dentystycznych uzależnione jest najpierw od skuteczności przeprowadzanego wywiadu dentystycznego. Dobrze przeprowadzany wywiad dentystyczny powinien dać odpowiedź na to, jakie ubytki zębowe występują u pacjenta oraz na to, na jakie schorzenia on choruje. Posiadane przez pacjenta choroby mogą wpływać bardzo wyraźnie na sposób przeprowadzania zabiegów dentystycznych w jego przypadku. Na przykład nie zawsze będzie można przeprowadzić u konkretnego pacjenta leczenie zębów pod znieczuleniem lub trzeba będzie stosować takie znieczulenie ze szczególną ostrożnością. Zawsze również trzeba uważać na to, czy pacjent nie zaczyna przejawiać objawów uczulenia na znieczulenie.


Profilaktyka dentystyczna

Profilaktyka jest lepsza od leczenia. Dlatego warto dbać o swoją jamę ustną i chodzić regularnie na kontrole stomatologiczne. Zaleca się przychodzić z wizytą do dentysty przynajmniej raz na rok, optymalnie co 6 miesięcy. Taka częstotliwość pozwoli na szybką reakcję w razie problemów.

Czasami pojawiają się małe ubytki w zębach wynikające z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przy regularnej kontroli dentysta szybko zauważy taki ubytek i go załata za ułamek kosztów pełnego leczenie zęba. Bo trzeba pamiętać, że ból zęba oznacza poważny ubytek, który czasami może oznaczać utratę tego zęba.


Wikipedia i ortodoncja

Ortodoncja ? dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja