Lepsze i tańsze metody ogrzewania

iększe oszczędności i ekologiczność. Wykorzystanie optymalnych materiałów, technologii budowania oraz sam projekt- wszystko to obraca się wokół tematu jak najmniejszego zużycia energii przy użytkowaniu tego budynku. Oczywiście tak

Lepsze i tańsze metody ogrzewania rekuperacja gdańsk
Poprawa działania ogrzewania może przynieść ogromne oszczędności, jedną z dobrych możliwości jest . Co należy wiedzieć o grzaniu?

Pasywne domy

Nowoczesne budownictwo stawia na jak największe oszczędności i ekologiczność. Wykorzystanie optymalnych materiałów, technologii budowania oraz sam projekt- wszystko to obraca się wokół tematu jak najmniejszego zużycia energii przy użytkowaniu tego budynku. Oczywiście takie budowanie jest nieco droższe od tego sprzed 10 lat, ale pasywność budynku szybko się zwraca.

Pasywne domy to już powoli standard,a nowe przepisy są coraz bardziej rygorystyczne pod tym kątem. Dlatego warto się tematem zainteresować,a przy planowaniu budowy postawić na maksymalną ekologiczność- to się opłaca i szybko zwraca.


Odzyskaj ciepło

Ogrzewając dom standardowymi metodami ogrzewania, tzw ogrzewanie CO, mnóstwo ciepła tracimy poprzez spaliny, które ulatują w atmosferę razem z dymem i innymi pozostałościami spalania. jest to dość duże marnotrawstwo, wiec w domach jednorodzinnych montuje się tzw. rekuperatory krzyżowe, które odzyskują ciepło.

W bardziej zaawansowanych systemach stosuje się panele sufitowe oraz instalacje buforujące (magazynujące), które zbierają odzyskane ciepło do późniejszego wykorzystania. Rekuperację stosuje się też do odzyskiwania ciepła ze zużytej wody w celu podgrzania świeżej wody przeznaczonej do dalszego użytku.


Cytat z encyklopedii o regeneracji ciepła

Regeneracja ciepła pozwala na znaczne podniesienie sprawności termicznej obiegów porównawczych i rzeczywistych elektrowni kondensacyjnych i powiększenie wskaźnika skojarzenia w elektrociepłowniach. Regeneracja dokonywana jest za pomocą tzw. wymienników regeneracyjnych, będących tradycyjnymi wymiennikami ciepła. Rozbudowa układu regeneracyjnego wiąże się z dodatkowymi kosztami inwestycyjnymi (wymienniki, rurociągi, armatura), a liczba wymienników określana jest na drodze zaawansowanych analiz ekonomicznych.

Regeneracja ciepła jest podstawowym sposobem karnotyzacji obiegu termodynamicznego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Regeneracja_ciepła