Moda na sztukaterię? Czemu nie!

ieszczenie zaczyna wyglądać bardzo stylowo. Dzięki temu domowa sztukateria cieszy się ogromną popularnością wśród osób urządzających nowe domy. Starają się one o to, aby domowa sztukateria została bardzo dobrze dobrana pod względe

Moda na sztukaterię? Czemu nie!

Dobór sztukaterii pod względem wielkości

Domowa stanowi bardzo ważny element wielu pomieszczeń. Trzeba przyznać, że potrafi ona sprawić, że nawet najbardziej pospolite domowe pomieszczenie zaczyna wyglądać bardzo stylowo. Dzięki temu domowa cieszy się ogromną popularnością wśród osób urządzających nowe domy. Starają się one o to, aby domowa została bardzo dobrze dobrana pod względem jej wielkości. Dzięki temu wszystkie elementy takiej sztukaterii będą mogły zostać odpowiednio wyeksponowane. W przeciwnym razie najbardziej atrakcyjne elementy sztukaterii mogą stać się niewidoczne. Bardzo ważne jest także, aby domowa posiadała wysokie walory kolorystyczne. Dzięki temu będzie ona po prostu dodawała uroku domowym pomieszczeniom.


Czas wykonywania sztukaterii na zamówienie

Sztukateria cieszy się niesłabnącą popularnością. Wydaje się, że ma ona szansę na to, aby w najbliższych latach stawać się jeszcze bardziej popularną. Dzieje się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jednak trzeba się liczyć z tym, że znalezienie odpowiedniej sztukaterii może nie być takie proste z uwagi na to, że pomieszczenie posiada swoją własną specyfikę. Poza tym czas wykonywania domowej sztukaterii może być bardzo różny, a podczas wykonywania sztukaterii wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria. Muszą one zostać dopasowane zarówno do rodzaju wykonywanej sztukaterii, jak i do miejsca jej zamieszczania.


ábaks łac

Abakus (gr. ábaks, łac. abacus) ? czworoboczna płyta będąca najwyższą częścią głowicy kolumny, pośrednicząca wraz z nią w przenoszeniu ciężaru belkowania na trzon kolumny.

W porządku doryckim i toskańskim płytka jest kwadratowa i oparta na echinusie, w jońskim i korynckim ma kształt prostokąta o zdobionych i zaokrąglonych krawędziach. W porządku doryckim abakus w połączeniu z echinusem tworzy właściwą głowicę. Na abakusie spoczywa najniższa część belkowania, czyli architraw.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Abakus_(architektura)