Jak rozwiązać problem pozostawiania pupila podczas urlopu?

restauracje akceptujące psyJak wiadomo, lato to czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów.

Co zrobić wtedy z naszym pupilem? Czy warto zabierać go w długą i męczącą podróż? W zależności od rasy, a przede wszystkim od wielkości naszego psa, zabieranie go razem z nami w podróż może być wskazane bądź też nie.

Niektóre psy przewożone w samochodzie razem z innymi pasażerami stanowiłyby bardzo przykre towarzystwo; inne z kolei źle znosiłyby wielogodzinną podróż i mogłyby na przykład wymiotować.

Okazuje się, że także cel naszej podróży ma tutaj niebagatelne znaczenie.

O ile wybierając się nad morze możemy się jeszcze pokusić o zabranie naszego psa razem z nami, o tyle wyprawa w góry z pupilem jest już niewskazana.

Pierwsze kroki w tresurze psa

Chociaż wiele osób uważa, że wytresowanie psa to bardzo proste zajęcie, w niektórych przypadkach może się to okazać dość trudne.
Wiele zwierząt ma bardzo uparty charakter lub nie zapamiętuje na długo uczonych komend.
Na pewno do takich psów potrzebne jest o wiele więcej cierpliwości właściciela, który chce posiadać naprawdę ułożonego pieska.
Od czego zacząć trening z psem? Na pewno dobrym pomysłem jest nauka chodzenia na smyczy.

Jest to podstawowa umiejętność, którą powinien posiąść każdy czworonożny przyjaciel człowieka.

Dzięki temu spacery mogą być mniej uciążliwe.

Oczywiście, istnieje wiele innych umiejętności, które warto wpoić psu, jednak chodzenie na smyczy należy do najważniejszych z nich.

Mieszkania przyjazne psom

restauracje akceptujące psy Osoby, które decydują się na posiadanie psa w mieszkaniu powinny starać się o zapewnienie psu jak najlepszych warunków codziennego życia.
Powinny one stworzyć psu bezpieczny i przyjazny kącik, w którym taki pies będzie mógł spokojnie wieść swoje życie i cieszyć się różnymi przyjemnościami.

Ważne jest również to, aby mieszkanie, w którym mieszka pies było spokojnym miejscem.

Oczywiście właściciele takiego mieszkania nie będą mieli za wielkiego wpływu na to, z jakimi sąsiadami mieszkają, ale mogą dbać o to, żeby ich pies mógł spokojnie mieszkać ze swoimi właścicielami i starać się o to, aby w jego pobliżu nie powstawały zbyt wielkie hałasy.
Pies będzie mógł czuć się spokojnie przede wszystkim wówczas, gdy będzie dobrze traktowany. .
Dodane: 26-02-2017 06:15

Tagi: restauracja restauracje psy dla psów