Problem utraty zębów

zenie zębów. Oczywiście nie mogą oni zapominać o tym, że leczenie zębów jest jednym z zabiegów medycznych, który wykonywany jest u osób odpowiednio do nich przygotowanych. Dlatego dentyści przed rozpoczęciem jednego z zabiegów

Problem utraty zębów protetyka jastrzębie

Praktykowanie zabiegów stomatologii zachowawczej

Zabiegi stomatologii zachowawczej są bardzo często wykonywane przez dentystów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na leczenie zębów. Oczywiście nie mogą oni zapominać o tym, że leczenie zębów jest jednym z zabiegów medycznych, który wykonywany jest u osób odpowiednio do nich przygotowanych.

Dlatego dentyści przed rozpoczęciem jednego z zabiegów stomatologii zachowawczej przeprowadzają dokładnych wywiad z pacjentem, podczas którego ustalają nie tylko naturę jego problemów z zębami, ale też dowiadują się o tym, jakie choroby są przez niego posiadane. Pozwala im to nie tylko skutecznie, ale również bezpiecznie leczyć zęby osób w każdym wieku. Takie praktykowanie zabiegów stomatologii zachowawczej jest korzystne dla pacjentów.


Stomatologia dziecięca

Wykonywanie stomatologii dziecięcej jest bardzo ważnym aspektem wykonywania praktyk stomatologicznych. Dzieje się tak dlatego, że dzieci nie zawsze dbają o swoje zęby, a przez to zęby dziecięce bardzo często się psują, a tymczasem rodzice starają się pamiętać o tym, że dziecięce zęby powinny być szczególnie zadbane. Tymczasem praktykowanie stomatologii dziecięcej może być bardzo trudne. Dzieje się tak z powodu tego, że dzieci zwykle nie lubią chodzić do stomatologa i trzeba bardzo starać się o to, aby nie odrzucały one możliwości dbania o swoje zęby u stomatologa.

Na szczęście wszystkie zasady wykonywania stomatologii dziecięcej przewidują różne komplikacje, jakie mogą zdarzać się podczas zabiegów stomatologicznych. Dzięki temu dentyści mogą być przygotowani na różne sytuacje.


Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje

Zęby (łac. dens ? ząb, l.mn. dentes) ? złożone, twarde twory anatomiczne w jamie ustnej. Stanowią element układu trawienia i służą do rozdrabniania pożywienia.

U człowieka charakteryzują się: difiodontyzmem (fizjologicznie występują zęby mleczne i zęby stałe), tekodontyzmem oraz heterodontyzmem.

Dorosły człowiek przy pełnym uzębieniu stałym ma 32 zęby (16 w żuchwie i 16 w szczęce) ? 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowych. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:

Dziecko o pełnym uzębieniu mlecznym ma 20 zębów (10 w żuchwie i 10 w szczęce) ? 8 siekaczy, 4 kły i 8 trzonowców. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:

Siekacze służą do odgryzania kęsów, kły do chwytania, przytrzymywania i rozrywania pokarmu, a przedtrzonowe i zęby trzonowe do jego miażdżenia i rozcierania ułatwiając również tym samym kontakt ?-amylazy z pokarmem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka