Czyszczenie_parą Zastosowanieedytuj
Zaletą tej technologii jest fakt, że podczas jednego procesu następuje zarówno czyszczenie powierzchni, odkażanie, a także usuwanie wszelkich zapachów. Zakończeniem całego procesu jest podciśnieniowe zebranie resztek brudu i zabitych mikroorganizmów do specjalnej komory urządzenia czyszczącego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą
Ręczna obsługa myjni samochodowych
Ręczna obsługa myjni samochodowych staje się szansą dla tych osób, które posiadają bardzo wyjątkowe samochody i chcą je czyścić w bardzo dokładny, ale delikatny sposób. Sposób funkcjonowania takich myjni ręcznych jest dosyć oczywisty i sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane mechanizmy samochodowe mogą zostać odpowiednio oczyszczone. Jednak pełna oferta takich myjni obejmuje nie tylko czyszczenie samochodów, ale również ich przegląd i drobne naprawy w nich wykonywane przez prawdziwych specjalistów. Oczywiście im szersza oferta tym będzie się okazywała droższa, jednak czasami warto z niej skorzystać zwłaszcza, jeżeli jakiś samochód ma zostać wystawiony na sprzedaż. Będzie się on dzięki temu dużo lepiej prezentował.
Jest ono jednocześnie na tyle niskie
Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.
Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą