Twoja firma w internecie

rona na dane słowa pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania...strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdy

Dodane: 29-01-2015 09:14
Twoja firma w internecie pozycjonowanie gliwice
Sposoby na promocję strony w internecie - i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór fraz to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy nasza strona na dane słowa pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania...strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż mogą one nie zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


SEO jako proces działań

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest wzrost pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Generalnie to dość nietrudne, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych na przykład: obszar gdzie dana strona zakłada swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na efekt musimy poczekać kilka miesięcy. Istnieje mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Etyczne i nieetyczne seo

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która daje stały efekt, brak ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest również 'czarne' pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na realnym spadku pozycji witryny w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że wiele pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych